Interaktív meseregény Bojti Annától
Megjelent Bojti Anna harmadik könyve, melyben a nagy sikerű Éjszaka az állatkertben és A Lidércerdő mélyén című regényekhez hasonlóan ismét a gyerekek választásaitól függ a történet alakulása, az olvasó maga hozza a döntéseket, befolyásolja a kalandot személyes preferenciái alapján. A két korábbi kötettel ellentétben A kék ajtó titkát a kisebbek, tehát a 6-12 éves korosztály fogja élvezettel forgatni, miközben a könyv megismerteti velük az olvasás igazi élményét.
Egy remek disztópia folytatása Rojik Tamástól
Rojik Tamás tavaly megjelent disztópiájának, a Szárazságnak megjelent a folytatása! Az Árulás még mélyebben megismertet bennünket a 2050-es évek Magyarországával, ezúttal társadalmi berendezkedésre és az egyenlőtlenség kérdésére fókuszálva.
Ismeretterjesztő mesekönyv az állati kommunikációról
Vibók Ildi már több kötetével - Szuperlétra, Szupercsapat - bizonyította, hogy a (természet)tudomány, a biológia igenis lehet vicces, és kicsinek-nagynak egyaránt érdekes. Legújabb könyvében, az Állati dumákban is ezt teszi: szórakoztat, nevettet, és közben észre sem vesszük, hogy mennyi mindent megtudunk az állatok kommunikációjáról.
Berg Judit, Czernák Eszter, Vadadi Adrienn új könyvei kicsiknek, egy ovis mesegyűjtemény, és Mészöly Ági olvasni tanít
A közeledő bölcsi- és ovikezdéshez kapcsolódik 3 új megjelenésünk Vadadi Adrienntől, Czernák Esztertől, kiegészülve egy 3-5-8 perces mesegyűjteménnyel. Folytatódik a népszerű Maszat-sorozatokból önálló szereplővé lépett Sári kalandja is Berg Judit tollából. A kezdő olvasókat pedig Mészöly Ágnes új kötete várja.
Különleges társasjáték a Pagonytól
Kalucsni, prókátor, dübbencs, horribile dictu? Vajon mit jelentenek ezek a szavak a mai fiataloknak? A Pagony Kiadó gondozásban most megjelent egyedülálló, kreativitást és szabad asszociációt igénylő játékból ez is kiderül, melynek segítségével szórakozva tanulhatnak a különleges játékra vágyók.
Megjelent Wéber Anikó új könyve
Ki volt Szendrey Júlia azon kívül, hogy Petőfi Sándor felesége? Ki írta az első magyar gyerekkönyvet, és ki volt az első női lapszerkesztő Magyarországon? Ezekre a kérdésekre mind választ kaphat az olvasó Wéber Anikó új meseregényében.
Új, családi Pagony kalandséta indult a kuflikkal
A felnőttek körében népszerű városi séták nyomán a Pagony az olvasók kedvenc meséire, történeteire épülő játékos, nyomozós feladványokból álló városi sétát indított, amelynek során a résztvevő gyerekes családok, baráti társaságok Budapest különböző városrészeiben kalandozhatnak. A már népszerű A négy madár titka című séta után most indult a Dániel András kufli-meséire épülő kirándulás is.
4 újdonság a Pagonytól
4 igazi nyári olvasmánnyal kezdjük a vakációt: a legkisebbeknek két külföldi képes kötetet mutatunk be. Az egyik egy igazi nyaralós könyv, a másik pedig a sötétségtől való félelemmel foglalkozik különleges módon. Folytatódik Vörös István meseregénye Loni kalandjairól, az angolul tanulóknak pedig Szabó Borbála kétnyelvű kötete jelent meg a Most angolul olvasok!-sorozatban, melynek témája a családi viszonyok.
Dániel András és Kiss Ottó könyveit díjazta a HUBBY
A 2016-ban alakult Magyar Gyerekkönyv Fórum (HUBBY – Hungarian Board on Books for Young People) immár hetedik éve megszervezi és átadja a független szakmai zsűri által odaítélt Év Gyerekkönyve Díjat. A mai díjátadón két kategóriában is Pagony könyv lett a győztes.
Nyári kalandok és merész climate fiction
Két fiatal szerző friss kötetét ajánljuk a Tilos az Á Könyvek portfóliójából. Bakó Liza első regényével jelentkezik, amely igazi nyári olvasmány, nyári kalandokról: szerelemről és az azzal járó megpróbáltatásokról. Rojik Tamás pedig a tavaly megjelent climate-fiction regényében elkezdett történetet folytatja egy új kötetben, komoly társadalmi kérdéseket feszegetve.